sobota, 24 maja 2025

Trzeba niezwykłej odwagi

 


Trzeba mieć w sobie niezwykłą odwagę, by tak po prostu wyruszyć samotnie w świat w poszukiwaniu szczęścia.

Główna bohaterka - polska studentka pod wpływem impulsu porzuca swoje życie w ojczyźnie i rusza w niezwykłą podróż. Niemcy, Wielka Brytania, Indie i Wietnam to kolejne punkty na jej trasie. Po drodze mierzy się z toksycznym związkiem i jednocześnie poznaje przyjaciół na całe życie.

Ostatnimi czasy mam dobrego nosa do książek o odważnych młodych kobietach, dla których cały świat stoi otworem. Ta książka była jednak trochę inna niż wszystkie. Bardzo podobał mi się wątek podróży, ta niezwykła chęć życia (choć chyba sama bohaterka nie zdawała sobie z tego sprawy) i ciekawość świata. Ta historia ma swoje blaski i cienie, jak to w prawdziwym życiu bywa. 

Nie do końca jednak pochwalałam wszystkie wybory życiowe bohaterki, choć nie mnie to oceniać. Wątek toksycznego związku nie do końca przypadł mi do gustu. Facet mnie tak wkurzał, że najchętniej wyrwałabym go z kart tej historii...choć wiadomo wszystko jest "po coś". Na drugiej szali, coś co chyba mało kto zauważa, fantastyczny kontakt bohaterki z rodzicami, ta wiara we własne dziecko i obdarzenie wolnością wyborów.

Nie podobał mi się pomysł migrenowych wizji. Stanowiło to swoiste wytłumaczenie wyborów bohaterki, ale to był zupełnie nie mój styl narracji.

Całość pomimo powyższych niedociągnięć oceniam bardzo dobrze.



"Ukłon świata"
Hanka Saqib


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz