"Pastwa" to druga część serii z Sonią Kranz ( nie czytałam pierwszej). Waldemar Wilski niespodziewanie znika po zakończeniu swojego wesela. Na jaw szybko wychodzą okoliczności, że daleko mu było do idealnego pana młodego.
Niestety ta historia mnie nie porwała. Dla mnie dobry kryminał powinien mieć wyrazistego bohatera, a tego Sonii Kranz wyraźnie brakuje. Jest jakaś taka rozmemłana, a jej życiowe rozterki wyraźnie mnie nudziły. Sama intryga na pierwszy rzut oka wydaje się dość ciekawa, ale w dalszej fazie brakuje jej rytmu, zwrotów akcji. Wątek z prowadzeniem masarni zamiast wywoływać dreszczyk emocji i wpływać na dynamikę akcji, wzbudza jedynie obrzydzenie.
Piszę tę opinię po przeczytaniu kolejnej części, która była odrobinę lepsza.
"Pastwa"
Agnieszka Jeż
Wydawnictwo Luna

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz